Czym powinien wyróżniać się pokój dla dziewczynki?

Czym powinien wyróżniać się pokój dla dziewczynki?

Urządzenie pokoju dziecięcego jest często dla rodziców zadaniem bardzo trudnym. Każde dziecko jest inne i ma różny gust. Rozpoczynając prace rodzice muszą jednak w wielu przypadkach sami zdecydować, w jakim wnętrzu rozpocznie swoje życie ich pociecha. Nie zawsze da się trafić za pierwszym razem, więc warto pomyśleć o rozwiązaniach, które łatwo będzie w przyszłości zmienić (na przykład farba na ścianach zamiast tapety). O ile pokój dla chłopca (błąd w słowie kluczowym!) najczęściej urządza się w stylu samochodowym, to dziewczynki raz chcą być wróżkami a raz księżniczkami. Warto więc wstrzymać się z tak jednoznacznym wyborem motywów a jedynie przygotować podstawy do późniejszych innowacji.

Kolor ścian

Jak już zostało wcześniej wspomniane, najlepiej zdecydować się na farbę na ścianach. Dzięki temu w przyszłości będzie można łatwo zmienić kolor na taki, jaki wybierze sobie dziecko. Na początku można postawić na tradycyjny różowy. Ważne by był on ciepły, najlepiej nie żarówiasty. Dobrym pomysłem jest też pomalowanie jednej ściany na ostrzejszy kolor, a reszty na bardziej neutralny (na przykład beż i róż, zieleń i żółty). W sklepach dostępne są coraz częściej ciekawe formy, dzięki którym można nanieść na ściany dodatkowe wzory, na przykład kwiaty, ptaki czy motyle.

Łóżko

Wydawać by się mogło, że łóżeczko dziecięce nie może wyróżniać się niczym specjalnym. Dla córki warto jednak dobrze poszukać. W sklepach meblowych dostępne są urocze, białe łóżeczka, przypominające te z bajek o księżniczkach. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie nad nim materiału, który nie tylko będzie chronił przed owadami, ale także nada całości elegancji. Dzięki nim pokój dziecięcy nabierze wyjątkowego wyrazu.

Meble

Pokój dla dziewczynki musi zostać wyposażony w dobrej jakości meble. Najlepiej by były one wybrane z myślą o przyszłości i starczyły na dłużej niż jedynie okres niemowlęcy. Właśnie dlatego warto postawić na neutralne kolory. Beż czy biel w pokoju dziewczęcym sprawdzą się idealnie. Oprócz praktycznych dla niemowlęcia szaf z półkami i komód, warto zakupić choć jedną dużą szafę na ubrania. Jeśli dziecko jest już starsze, konieczny będzie zakup biurka. Nawet jeśli dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły, od małego może uczyć się pracy przy nim. Malowanie czy gry będą dzięki temu zdecydowanie przyjemniejsze.

Dywan

Pokój zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki powinien być przytulny. W osiągnięciu takiego efektu pomoże zakup odpowiedniego dywanu. Tutaj można z powodzeniem wybrać motywy typowo dziewczęce, chociażby kwiaty, motylki, czy bajkowe księżniczki. Ważne aby dywan łatwo się czyścił i był trwały.

Światło

Lampy w pokoju dziewczęcym to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Można bawić się nie tylko stylistyką, ale również kolorami światła. Dziewczynka z pewnością ucieszy się z możliwości włączenia kolorowej lampy wieczorem czy w czasie zabawy. Należy pamiętać o tym, aby światło było odpowiednio rozlokowane po pokoju. Nie można ograniczyć się jedynie do głównej lampy sufitowej – konieczny jest również zakup tej na biurko, a także stojącej na ziemi lub komodzie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *