Pokój dla chłopca w ciekawym wydaniu

Pokój dla chłopca w ciekawym wydaniu

Urządzenie pokoju dla dziecka to czynność z jaką prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć każdy rodzic. Niektórzy decydują się na zaprojektowanie wnętrza jeszcze przed narodzinami potomka, inni czekają aż podrośnie. Tak czy inaczej to oni są głównymi wykonawcami i nawet jeśli dziecko będzie już mogło wyrazić swoje zdanie, rodzice i tak będą podejmowali ostateczne decyzje. Warto wiedzieć czego unikać podczas urządzania własnego zakątka dla dziecka i jak sprawić, by pokój dla chłopca był wyjątkowy i funkcjonalny.

Czego unikać aby oszczędzić czas i pieniądze?

Podczas urządzania pokoju dla syna wydaje się, że mamy tylko kilka motywów przewodnich do wyboru. Jest to jednak podejście typowo staromodne. Jeśli chodzi o wszechobecne samochodziki, mówimy stanowcze nie chyba, że chodzi o starsze dziecko i ono samo chce urządzić swój pokój w stylu na przykład bajki “Auta”. W przypadku niemowlaka lepiej będzie zdecydować się na przykład na motywy zwierzęce. Małpy czy koty i psy na ścianach będą wyglądały oryginalnie i przytulnie, a także zainteresują nawet małe dziecko. Należy również pamiętać, że dobrze jest myśleć przyszłościowo. Jeśli możemy, kupmy meble, które starczą na lata. Lepiej będzie również wybrać stylizację ścian, którą za kilka lat dziecko samo będzie mogło zmienić.

Kolorystyka wnętrza

Pokój dla dziewczynki najczęściej jest malowany na różowo, a dla chłopca na niebiesko. Do tego standardowe meble i dodatki. Całość jest mało oryginalna i po prostu niczym się nie wyróżnia. Warto nie przywiązywać zbyt dużej wagi do płci dziecka podczas wyboru kolorów na ściany. Pokój dziecięcy ma być przede wszystkim ciepły i radosny. Sprawą drugorzędną jest to, czy nasz wybór będzie pasował do utartych schematów i standardów. Warto za to skorzystać z szerokiej oferty szablonów, dzięki którym w prosty sposób można namalować ciekawe wzory innym kolorem farby, a w razie potrzeby po prostu zamalować.

Meble

Pokój dla chłopca (błąd w słowie kluczowym!) powinien być schludny i przestronny. Należy pamiętać o tym, że dziecko rzadko kiedy siedzi w miejscu. Niezależnie od wieku chłopcy lubią biegać i skakać, Tym samym na wstępie należy zrezygnować z zakupu ogromnych mebli, które zagracą wnętrze. W praktyce dziecku w wieku szkolnym wystarczy jedna, duża szafa ubraniowa i taka z półkami na książki. Do tego komoda, szafka nocna, biurko i łóżko, a resztę miejsca można zostawić na zabawę.

Ciekawe pomysły

W przypadku pokoju dla dziecka najlepiej postawić na oryginalność i ciekawe pomysły. Takim może być na przykład zaprojektowanie mini kina na ścianie na przeciwko łóżka. Aby to zrobić, nie potrzeba wiele. W dzień ekran może być złożony, a rzutnik zazwyczaj nie zajmuje wiele miejsca. Jeśli nie mamy do dyspozycji za dużej ilości miejsca, aranżując pokój chłopięcy warto też pomyśleć o wyborze łóżka piętrowego i umieszczeniu pod nim biurka. Ciekawa aranżacja (na przykład zakup oryginalnych lamp, chociażby z motywami z ulubionej bajki) sprawi, że dziecko będzie zachwycone rozwiązaniem i zyska więcej miejsca do zabawy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *